Polska remisuje ze Szkocją

W rozegranym dzisiaj meczu 3 kolejki eliminacji do Mistrzostw Europy 2016, Polska reprezentacja w piłce nożnej zremisowała 2:2 ze Szkotami. Bramki dla Polaków zdobyli Krzysztof MączyńskiArkadiusz Milik.

Mecz POLSKA : SZOKOCJA   2:2

Mecz POLSKA : SZKOCJA   2:2

Już początek meczu pokazał, że nie będzie to prosta przeprawa. Polacy nie byli w stanie skonstruować żadnej akcji i chociaż długo utrzymywali się przy piłce, to nic z tego nie wynikało. W 10 minucie z boiska wylecieć powinien obrońca Szkotów, Gordon Greer, za faul wyprostowaną nogą w piszczel Roberta Lewandowskiego. Hiszpański sędzia nie dopatrzył się jednak w ogóle przewinienia, co jest tym bardziej nieprawdopodobne, że „Lewy” miał dziurę na getrze o długości 10 cm.

Już 2 minuty później jednak szczęście uśmiechnęło się do Polaków. Szkolny błąd popełnił Alan Hutton, wykładając piłkę Krzysztofowi Mączyńskiemu na 20 metr, z czego ten skrzętnie skorzystał, posyłając piłkę do siatki. Niestety, bramka zamiast zmobilizować naszych piłkarzy, tylko ich rozluźniła, co zemściło się w 18 minucie. Łukasz Piszczek i Łukasz Szukała nie zdążyli z kryciem, przez co Shaun Maloney uderzył obok bezradnego Wojciecha Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy przy piłce utrzymywali się Szkoci, jednak nie byli w stanie zagrozić Polakom. Na początku drugiej, do głosu za to doszła polska reprezentacja, ale pomimo dobrych sytuacji, nie zdołali skierować piłki do bramki przeciwników. Zrobił to za to Steven Naismith, który dopadł do dośrodkowania z rzutu wolnego i nieznacznie zmienił tor lotu piłki. To jednak wystarczyło, by wyprowadzić Szkotów na prowadzenie.

Od tej pory atakowali już głównie Polacy. Dobrą zmianę dał Sebastian Mila, ale bramkę, tak jak w meczu z Niemcami, zdobył Arkadiusz Milik. Po świetnym przerzucie Grzegorza Krychowiaka, boczny obrońca Polaków, Artur Jędrzejczyk, wspaniale zagrał w pole karne do napastnika reprezentacji Polski, a ten nie zastanawiając się, uderzył z pierwszej piłki, wyrównując stan meczu. Do końca spotkania to Polacy atakowali i mieli nawet, wydawałoby się, idealną szansę na wyjście na prowadzenie. Po indywidualnej akcji wspomnianego już Mili, z bliskiej odległości w słupek trafił Kamil Grosicki, a dobitka Mili była niecelna.

Po 3 kolejkach Polacy są liderami grupy z 7 punktami. Drudzy, z takim samym dorobkiem punktowym są Irlandczycy. Dalsze pozycje zajmują Szkoci i Niemcy, tracąc do nas po 3 punkty. Kolejne spotkanie odbędzie się w listopadzie, kiedy to Polacy zagrają na wyjeździe z Gruzją.

Napisane przez: Kuba Mirocha